Flavorful, tasty food and drink to enjoy in the company of friends and family.

Mulliri Plus

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, kështu që ia vlen përpjekja për të ngrënë një të shëndetshëm! Ne jemi këtu për t'ju ofruar një mëngjes të mirë çdo ditë me një menu të recetave më të shijëshme dhe të shëndetshme.

Kuzhinierët tanë të talentuar sjellin vitet e eksperiencës në kuzhinë me një stil unik në përgatitjen e gatimeve. Ne krenohemi duke përdorur në kuzhinë përbërësit me cilësorë për sanduiç dhe sallata, ushqime të nxehta dhe të ftohta, supa dhe pasta të freskëta.

Shërbimi ynë -Take Away- me paketimet më cilësore ju ofron mundësine për të shijuar gatimet tona kudo njësoj. Gatime të ngrohta dhe të freskëta sikur të ishit në ambientet e Mulliri Plus!

Ne nuk jemi vetëm një tjetër coffee shop me një përzgjedhje të kafes më të mirë, Mulliri Plus gjithashtu ofron një gamë të pijeve alkoolike si birra dhe verëra cilësore.

“Life is always asking the same question ; WHAT’S FOR LUNCH?”

ALL DAY FOOD.

MENGJESI

 • TOST SPECIAL

  210 LEKE

 • TOST CLASSIC

  120 LEKE

 • CLUB SANDWICH PULE / GICI

  320 LEKE

 • VEZE SCRAMBLED / SKUQUR / ZIER

  200 LEKE

 • VEZE BENEDICT

  230 LEKE

 • KOS ME MUSLI DHE FRUTA PYLLI

  200 LEKE

SALLATA

 • BRUSKETE FSHATI

  320 LEKE

  Buka e shtepise, domate, kastravec, kaperi, ullinj, mousse djathi feta
 • SALLATE FRENCH

  420 LEKE

  Sallate Franceze, rukola, domate e thate, pomodorini, rrepe e kuqe e marinuar me salce balsamike
 • SALLATE MIKSE

  600 LEKE

  Copeza pule, radiko, lola, spinaq, rukola e marinuar me salce rrenje
 • SALLATE ME BULLGUR

  450 LEKE

  Bullgur, majdanoz, chives, miser, qepe e njome, borzilok, e marinuar me salce lime

ORIZ I SKUQUR

 • ME PERIME

  280 LEKE

 • ME PULE

  330 LEKE

 • ME GIC

  330 LEKE

 • ME KARKALECA

  580 LEKE

SNACKS

 • MIX KROKETASH – 6 COPE

  180 LEKE

  Kroketa djathi, karkaleci, perimesh, salce perkatese
 • SPRING ROLLS

  150 LEKE

 • MIX BLIC – 8 COPE

  550 LEKE

  Oktapod, salmon, karkalec, veggie, zog, pule, gic
 • PATATE CHIPS

  130 LEKE

SUPA

 • SUPE VEGJETARIANE ME QIQRA

  300 LEKE

 • SUPE PESHKU DHE BUKA E GJYSHES

  600 LEKE

 • SUPE ME MISH AZIATIKE

  420 LEKE

RISOTTO

 • ME KERPUDHA, TARTUF

  900 LEKE

 • ME SCAMPI

  1200 LEKE

BURGERS

 • PULE

  380 LEKE

  Me chips patatesh
 • SALMONI

  700 LEKE

  Me chips perimesh
 • VIÇI

  550 LEKE

  Me chips patatesh

KRYESORE

 • SHISHQEBAP PULE

  550 LEKE

  Me perime milefoglie
 • SHISHQEBAP VIÇI

  680 LEKE

  Me perime zgare
 • MISH GICI

  500 LEKE

  Me salce Teriaki, xhinxher, kerpudha dhe oriz
 • FILETO PESHKU DHE PALCA E GREPIT

  900 LEKE

  Me perime te ziera dhe spinaq
 • FILETO SALMONI ME SHIJE TIBETI

  1200 LEKE

  Me spinaq, xhinxher dhe ereza

PASTA

 • PENNE PULE, KERPUDHA

  350 LEKE

 • FARFALLE SALMON , AJKE QUMESHTI

  580 LEKE

 • LINGUINE KARKALECA

  700 LEKE

 • TAGLIATELLE SPINAQ, QINGJ

  500 LEKE

 • PENNE TRICOLOR PESTO

  300 LEKE

 • PENNE TRICOLOR GJALPE

  220 LEKE

 • PENNE TRICOLOR DOMATE

  250 LEKE

 • SPHAGETTI GJALPE

  220 LEKE

E para coffee brand qe i mesoi shqiptaret te marrin nje coffee to-go dhe te pijne nje espresso te shpejte ne kembe dhe jo duke u ulur per ore te tera ne kafene.

Ela Noi

Ah sikur te kishte si Mulliri Vjeter ne cdo cep te qytetit. Cdo mengjes do te fillonte me se miri.

Vildan Haxhihyseni

🙂 <3 rrjeti me i mire i Tiranes me kafe e produkte shume cilesore, me njerez te mrekullueshem qe e kane ndertuar kete biznes po dhe ata qe punojne aty ashtu jane. Suksese!!!

Rosela Koci

Ambìent perfekt te Mulliri i vjeter te rruga Petrela,kafe dhe produkte cilesore,stafi shume miqesor me sherbim profesional dhe te mrekullueshem.Vend ideal per te kaluar qaste te kendshme.

Latif Gjoka

Love it. Every thing is nice. Coffee and good snacks. 100 lek for americano coffee.

Rayan Fayez

Very good coffee and cookies! I went there too late to find brioches left. It's a nice place, meant for quick breakes (standing tables)

Romina Ziu